Shoexpo – İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı’nın 42.si 17 -22 EKİM 2017'de fuarizmir'de gerçekleştirilecek.
Duyurular
 
Derneğimizin 8.Olağan Genel Kurul Toplantısı 22 Şubat 2017 Çarşamba günü saat 14.00'de 6121 sk. No:1 K:7/717 Merkez Çarşı Ayakkabıcılar Sit. Işıkkent de bulunan Dernek Binamızda gerçekleştirilecektir.Olağan Genel Kurul Toplantımız çoğunluk sağlanamaması halinde 2 Mart 2017 Perşembe günü saat:14:00'de 6135 Sok. No:5 Kat:2 Işıkkent-İzmir Çıraklık Eğitim Merkezi İZTO Eğitim Salonunda gerçekleştirilecektir.

Derneğimize üye olmak isteyen kişi ve kuruluşlar sitenin sola alt kısmında ÜYE BAŞVURU FORM'unu doldurarak egeaysad@gmail..com adresine mail atabilir...


EGEAYSAD 2018 yılı üyelik aidatı 300 TL olarak belirlenmiştir. Aidat ödemelerinizi dernek merkezimize gelerek yapabilirsiniz.


İzmir Hava Durumu
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 5,8927   5,9033
EURO 6,5652   6,5771
       
Özlü Sözler
İstemek "istiyorum" demek değil, harekete geçmektir. (A.Maurrois)
Sponsorlarımız
Anket
Hedef pazar olarak hangi ülkeler seçilmeli 
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 57
Dün: 86
Toplam: 64946
AYAKKABIDA GÜÇBİRLİĞİ
 
 

Ege Ayakkabı Sanayicileri Derneği, AVM’lerde kendi markalarıyla satış yapamayan üyeleri için harekete geçti.

EGE Ayakkabı Sanayicileri Derneği (EGEAYSAD), AVM’lerde kendi markalarıyla satış yapamayan üyeleri için yeni bir projeyi hayata geçiriyor. 215 üyeli dernekte, proje ile imalatçının dernek çatısı altında güçlü bir organizasyonla önlerini açılıp, yerli ürünlerin ve yerli markaların satışı özendirilecek.

Çalışmalar başladı

EGEAYSAD satış mağazaları projesine en kısa zamanda start verilecek. Projeye göre üyelerimiz sadece tedarikçi olmayıp, mağazaların işletmeciliğini de kendileri yapacak, genel koordinasyonu dernek üstlenecek. Belli bir dizayn oluşturarak mağazaların bu kriterlere uygun çalışıp çalışmadığını kontrol edeceklerini belirten EGEAYSAD yöneticileri, konsept mağazalarda tedariğin çok sayıda firmadan yapılacağını, bu nedenle mağazaların boyutlarının da büyük olacağını kaydetti.

Üreticiyi sahipleniyor

Geçtiğimiz haftalarda EGEAYSAD başkanlığına seçilen Şevket Cihan, yeni dönemde en çok ağırlık verecekleri projenin bu satış mağazaları olacağını söyledi. Projenin yerli üreticiye sahip çıkmak anlamında önemli bir misyon üstleneceğini kaydeden eski başkan Erdal Durmaz ise, şöyle anlattı;

“Bizim derdimiz kendi ürettiğimiz ürünleri satmak. İthalatın da çok fazla lafını etmek istemiyoruz. Burada önemli olan iç ve dış piyasada İzmir’de üretilen ayakkabıların pazarını genişletmek. Kendi ürünlerimiz daha çok talep görürse bu yerli üreticinin kazancına olacak. Kendimiz üretiyoruz, bunun katma değeri bize kalıyor. Ayakkabı imalatçısının gelişmesi için ürünü satması ve para kazanması gerekir. Biz de bu doğrultuda tanıtım, imalat ve karlılık anlamında çalışmalar yapıyoruz. Tabii ki ürünlerin markalaşması, iç satışların artması piyasa karlılık oranlarını da biraz yükseltir. Karlılık oranları da yükselirse firmalar daha da fazla gelişir. Bu doğrultuda pazarlama ve markalaşma çok önemli. Biz katkıda bulunmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

 


Okunma Sayısı: 405Yazdır

 

 DİĞER HABERLER

Üye Giriş Paneli
E-posta:      
Şifre:        
Şifremi unutum
Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
   
 
Köşe Yazıları
Günlük Gazeteler
Sponsorlarımız