Shoexpo – İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı’nın 42.si 17 -22 EKİM 2017'de fuarizmir'de gerçekleştirilecek.
Duyurular

DOST MARKET'E AYAKKABI BAĞIŞI YAPMAK İSTEYEN ÜYELERİMİZ 0549.614.72.60 veya 436.51.56 numaralı telefonlardan  Genel Sekreterimiz Sibel Hanım ile iletişime geçebilirsiniz.

Destekleriniz için çok teşekkür ederiz.

 


Sayın Üyemiz;

İZMİR TİCARET ODASI '' ELEKTRONİK TİCARET'' EĞİTİMİ Katılımcıların, B2b, B2c Ve C2c Elektronik Ticaret Uygulamaları İle Yeni Pazarlar Ve Potansiyel Alıcılara Nasıl Ulaşabileceğini Ve İnterneti Kendileri Ya Da Firmalarının Kazancını Arttırmak İçin Nasıl Faydalı Bir Araç Olarak Kullanabileceklerini Öğrenecekleri, Bilgisayarlı Sınıflarda Ve Direkt Uygulamalı Olarak Yapılacak Bir Eğitimdir. Amacı, Katılımcıların Firmalarının Sanal Ortamda Görünürlülüğünün Arttırılması Gerçekleştirilebilecek Farklı Uygulamalar, Pazar Araştırması Uygulamaları, Potansiyel Alıcılara Ulaşma, Farklı Coğrafyalardan Rakiplerin İnternet Faaliyetlerinin Araştırılması, İnternet Araçlarını Kullanarak Rakiplerinin Sanal Ortamda Önüne Nasıl Geçecekleri Ve İnternetten Firmaların Reklam, Tanıtım Ve Gelir Aracı Olarak Nasıl Faydalanacakları Konularında Yetkinliklerinin Arttırılmasıdır. Ayrıca Kurulacak Bir Perakende Satış Sitesi İle Gün Geçtikçe Büyüyen Bu Elektronik Ticaret Pazarında Yer Alabilmek İçin Neler Yapılması Gerektiği Adım Adım Katılımcılara Gösterilecektir.

EĞİTİM GÜNLERİ
22-23-24-25-26 Şubat 2015 (5 gün boyunca saat 13:00-18:00)

EĞİTİM ÜCRETİ 350 TL

Detaylı bilgi için www.izto.org.tr web sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

 

 


KOSGEB Başkanı Recep Biçer,   Ülkemizde, yakın coğrafyamızda ve dünyada son dönemde yaşanan olaylar, iç ve dış kaynaklı gelişmeler nedeniyle sıkıntı yaşayan KOBİ’lerimize yönelik olarak ekonomik canlanmanın sağlanabilmesi amacıyla “İşletme Sermayesi Kredi Faiz Desteği” uygulaması planlandığını açıkladı.

Başvurular 19 Aralık’ta Başlıyor

KOSGEB Başkanı Recep Biçer, “İşletme Sermayesi Kredi Faiz Desteği” programı için başvuruların 19 Aralıkta başlatılacak şekilde planlandığını belirterek,  programdan faydalanabilmenin ilk şartının ise KOSGEB veri tabanına kayıtlı beyannamelerinin güncel olması gerektiğini söyledi.

Başkan Recep Biçer, programdan yararlanmak isteyen bütün KOBİ’lerin bir an önce KOSGEB veri tabanına ücretsiz kayıt yaptırmaları gerektiğinin önemle altını çizdi.

KOSGEB Başkanı Recep Biçer, Program kapsamında işletme başına sağlanacak kredi üst limitinin 50.000TL olacağını ve bankalar üzerinden kullandırılacak kredinin faiz oranının tamamının KOSGEB tarafından karşılanacağını belirterek, kredi vadesinin ise, ilk 12 (oniki) ayı ödemesiz, kalanı üçer aylık eşit taksitler halinde geri ödemeli toplam 36 (otuzaltı) ay şeklinde faizsiz olacağını açıkladı.


 
Derneğimizin 8.Olağan Genel Kurul Toplantısı 22 Şubat 2017 Çarşamba günü saat 14.00'de 6121 sk. No:1 K:7/717 Merkez Çarşı Ayakkabıcılar Sit. Işıkkent de bulunan Dernek Binamızda gerçekleştirilecektir.Olağan Genel Kurul Toplantımız çoğunluk sağlanamaması halinde 2 Mart 2017 Perşembe günü saat:14:00'de 6135 Sok. No:5 Kat:2 Işıkkent-İzmir Çıraklık Eğitim Merkezi İZTO Eğitim Salonunda gerçekleştirilecektir.

 24 Aralık 2015 Perşembe günü, saat 9:30'da Çıraklık Eğitim Merkezi İZTO ( Işıkkent) Toplantı salonunda İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın EKREM DEMİRTAŞ ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın AZİZ KOCAOĞLU'nun katılımı ile, 7-10 Mart tarihlerinde yapılacak olan Shoexpo ile ilgili konuların görüşüleceği toplantıya katılımızınızı önemle rica ederiz.
 

 


SHOEXPO 2015 - 38. İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı, 14 – 17 Eylül 2015 tarihlerinde düzenlenecektir.

 


Derneğimize üye olmak isteyen kişi ve kuruluşlar sitenin sola alt kısmında ÜYE BAŞVURU FORM'unu doldurarak egeaysad@gmail..com adresine mail atabilir...


EGEAYSAD 2015 yılı üyelik aidatı 300 TL olarak belirlenmiştir. Aidat ödemelerinizi dernek merkezimize gelerek yapabilirsiniz.


EGEEXPO ULUSLARARASI İKİLİ İŞ GÖRÜŞMELERİ ORGANİZASYONU 17/19 MART 2015 TARİHLERİ ARASINDA ÇEŞME SHERATON OTELDE GERÇEKLEŞECEK...


Egeaysad ithalata ek vergi kararı ve SHOEXPOİZMİR-2015 bilgilendirme toplantısı 19/08/2014 saat 14:00 da çıraklık okulu toplantı salonunda...


Karadağ TIMA-TIME firması B2B görüşmesi için 0232 436 51 56 dan Sİbel hanımdan randevu alınması gerekmektedir. Son başvuru 23/09/2014.


37.İzmir Ayakkabı Çanta ve Aksesuarları 11-14 ARALIK 2014 tarihinde düzenlenecek...
 

57. AYSAF Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı, 3 - 6 Mayıs 2017 tarihleri arasında CNR EXPO Yeşilköy‘de gerçekleşecek.


İzmir Hava Durumu
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 5,3710   5,3807
EURO 6,0755   6,0865
       
Özlü Sözler
Derya büyüktür ama herkes kabı kadar alır
Sponsorlarımız
Anket
Hedef pazar olarak hangi ülkeler seçilmeli 
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 11
Dün: 88
Toplam: 55264
İZMİR'E AYAKKABI MÜZESİ
 
 

İzmir'e ayakkabı müzesi geliyor

İzmir Ayakkabıcılar Odası Başkanı Yalçın Ata, Işıkkent Ayakkabıcılar Sitesi'nin içindeki Çıraklık Eğitim Merkezi'nde yer alan İzmir Ayakkabı ve El Aletleri Müzesi’ni açıkhava müzesi olarak sitenin en gözde alanına taşıyacaklarını belirtti


İzmir'e ayakkabı müzesi geliyor
 

İzmir Ayakkabıcılar Odası Başkanı Yalçın Ata, Işıkkent Ayakkabıcılar Sitesi'nin içindeki Çıraklık Eğitim Merkezi'nde yer alan İzmir Ayakkabı ve El Aletleri Müzesi’ni açıkhava müzesi olarak sitenin en gözde alanına taşıyacaklarını belirtti

Ata, “Çok güzel bir müze yapmayı planlıyoruz. Türkiye'de bir ilk olacak. Ay sonuna kadar projeyi sonuçlandıracağız. 1500-1600 metrekarelik bir alanda camdan bir müze olacak. Ayakkabıcılar sitesi son derece güzel bir müzeye kavuşacak” dedi

Işıkkent Ayakkabıcılar Sitesi'nin içindeki Çıraklık Eğitim Merkezi'nde yer alan İzmir Ayakkabı ve El Aletleri Müzesi, sitenin merkezi bir yerine açık hava müzesi olarak açılacak. Projenin hem İzmir hem de Türkiye açısından bir ilk olacağını belirten İzmir Ayakkabıcılar Odası Başkanı Yalçın Ata, ay sonuna kadar projesinin sonuçlandırılması planlanan müzenin tamamen sponsorlar tarafından yapılacağını ve İZFAŞ ile görüşmelerin olumlu sonuçlandırılması halinde fuarın açık olduğu zamanlarda Kültürpark'ta da sergileneceğini belirtti.

“Müze gizli saklı kaldı”

Mart ayında görevi Tahsin Güzel'den devralan İzmir Ayakkabıcılar Odası Başkanı Yalçın Ata, müzenin çok gizli saklı kaldığını ve kimse tarafından bilinmediğini belirterek, “Müzemiz aslında büyük bir önem taşıyor. İçinde 200-300 yıllık ayakkabılar ve üretimde kullanılan aletler bulunuyor. İmalatta kullanılan tüm aletler bizde mevcut. Burası önceki yönetimin ihmallerinden dolayı atıl kalmış. Kimse ne hizmet görebiliyor ne de girip gezilebiliyor. Anahtarı bizde ve bilen arkadaşlara biz kendimiz açıp gezdiriyoruz” dedi.

Camdan müze

Projenin ayrıntılarını anlatan Başkan Ata, “Dolmuş duraklarının olduğu yer sitemizin en merkezi yeri. Bu müzeyi açık hava müzesi olarak sitemizin en gözde alanı olan bu meydana taşıyacağız. Çok güzel bir müze yapmayı planlıyoruz. Türkiye'de bir ilk olacak. Ay sonuna kadar projeyi sonuçlandıracağız. 1500-1600 metrekarelik bir alanda camdan bir müze olacak. Aşağı yukarı 1500-1600 metrekarelik bir alanda olacak. Şu an mimari projesini sitemizde bulunan bankalardan biri üstlendi ve çizdiriyor. Zannedersem yapımını da o arkadaşlar üstlenecek. Ayakkabıcılar sitesi son derece güzel bir müzeye kavuşacak. Kısa bir zamanda bunu gerçekleştirmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

Sponsor firmalar

Müze yapımında odanın cebinden hiçbir ücretin çıkmayacağını ve tamamen sponsor firmaların maliyeti üstleneceğini dile getirerek, “Sponsor olabilecek firmalarla görüştük. İki banka talip oldu. Odanın cebinden beş kuruş para çıkmayacak. Bunu sponsor firmalar üstlendi. Onlar yapacak ve bize teslim edecekler. Türkiye'de de bir ilk olacak. Hem odaya gelir sağlamak hem de insanların ayakkabının nereden nereye geldiğini görmelerini istiyoruz” dedi. Ata, müze proje aşamasında olduğu için henüz maliyet olarak bir rakam söyleyemediklerini vurgularken, İZFAŞ ile anlaşılması ve uygun bir alan sağlanması durumunda müzenin, fuarın açık olduğu tarihlerde Kültürpark alanına da taşınabileceğini sözlerine ekledi.

4 bin ayakkabı ürünü

Oda binasındaki Çıraklık Eğitim Merkezi içinde yer alan müzede, körüklü çizmeler, gelin takunyası, çarıkların yanı sıra ayakkabı yapımı ya da tamirinde kullanılan 4 bine yakın alet sergileniyor. Özellikle meslek lisesi öğrencilerinin zaman zaman gruplar halinde ziyaret ettiği müzede öğrenciler, ayakkabının tarihi gelişimini ve hangi aletlerle nasıl yapıldığını da öğrenme şansı buluyor.

“Küslüğü bitirdik”

Yeni yönetimin diğer projeleri hakkında da bilgi veren Ata, ayakkabıcılara 10 yıldır herhangi bir hizmet verilmediğini söyleyerek, “Biz seçim öncesi de söylediğimiz gibi açık farkla yönetimi aldık. 9 Mart'tan sonra baktık ki aşağı yukarı 10 yıldır ayakkabıcılara hiçbir hizmet verilmemiş. Yapacağımız çok iş var. Yakın zamanda birlik başkanımız, federasyon başkanımızla biraraya geleceğiz. Bir önceki başkanımız bu kurumlarla küstü. Biz bu küslüğü ortadan kaldırdık. Öncelikle odanın şeklini değiştirerek işe başlayacağız. Bu oda, ayakkabıcılara hiç yakışmıyor. Daha geniş, gelen misafirlerimizi ağırlayabileceğimiz güzel bir oda yaratacağız. Öte yandan 70 yaş ve üzerinde birçok üyemiz var. Onların aidatlarını da yönetim olarak kendi cebimizden ödemeyi istiyoruz” diye konuştu.

Yol için ilk adım

Yeni yönetimin daha birçok projesi ve çözülmesi gereken sorunlar olduğunu da kaydeden Ata, “Öncelikle sitenin kurulduğu günden bu yana, özellikle nakliyatçıların sitemizin yanına gelmesinden sonra yolla ilgili sıkıntılarımız ortaya çıktı. Akşam saatlerinde inanılmaz bir sıkışıklık var. 10 yıldır buraya kazma dahi vurulmamış. Biz geçtiğimiz günlerde yeni seçilen Bornova Belediye Başkanımızı ziyarete gittik. Kendisinden bu sorunun çözüleceğine dair söz aldık. Yolda genişletme çalışmaları başlayacak. Biz göreve gelir gelmez zaten otoban girişlerini asfaltlattırdık. Yakın zamanda da yolun bir miktarının açılmasını sağlayacağız” dedi.

İstanbul'a irtibat bürosu

Fuarlara yurtdışından müşteri getirmek ve İzmir'in sektör açısından tanıtımını sağlamak için çaba sarfedeceklerini de aktaran Ata, “Yurtdışından gelen müşteriler İzmir'i bilmiyor. Bunun nedeni de İstanbul fuarınin daha gözde olması. Katılım çok gerilere düştü. Fuarın canlanmasını hedefliyoruz. Bu imalatçı firmaların fuara katılımıyla ve oda olarak İstanbul'daki tanıtımımızla yapılabilir. İstanbul'da bunun için bir irtibat bürosu açmak istiyoruz” diye konuştu.

Ayakkabıcılar Odası'na bağlı Çıraklık Eğitim Merkezi biriminin de yakın zamanda hizmete sunulacağını sektöre müjdeleyen Ata, “Bu birim bizim bünyemizde çalışıyor. Hemen işe başlarken burayı da ele aldık. 13 kişi çalışıyor. Bugüne kadar eğitim veriyordu. Öğrenci olarak birçok arkadaşımızı davet ettik. Etrafımızdaki imalatçı arkadaşları da konuyla ilgili bilgilendiriyoruz. İçler acısı durumdaki bu yeri en yakın zamanda ayakkabıcıların hizmetine sunacağız. Son sistem makinelerle de donatacağız” dedi.  


17.04.2014 Okunma Sayısı: 437Yazdır

 

 DİĞER HABERLER

Üye Giriş Paneli
E-posta:      
Şifre:        
Şifremi unutum
Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
   
 
Köşe Yazıları
Günlük Gazeteler
Sponsorlarımız