Shoexpo – İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı’nın 42.si 17 -22 EKİM 2017'de fuarizmir'de gerçekleştirilecek.
Duyurular
 
Derneğimizin 8.Olağan Genel Kurul Toplantısı 22 Şubat 2017 Çarşamba günü saat 14.00'de 6121 sk. No:1 K:7/717 Merkez Çarşı Ayakkabıcılar Sit. Işıkkent de bulunan Dernek Binamızda gerçekleştirilecektir.Olağan Genel Kurul Toplantımız çoğunluk sağlanamaması halinde 2 Mart 2017 Perşembe günü saat:14:00'de 6135 Sok. No:5 Kat:2 Işıkkent-İzmir Çıraklık Eğitim Merkezi İZTO Eğitim Salonunda gerçekleştirilecektir.

Derneğimize üye olmak isteyen kişi ve kuruluşlar sitenin sola alt kısmında ÜYE BAŞVURU FORM'unu doldurarak egeaysad@gmail..com adresine mail atabilir...


EGEAYSAD 2018 yılı üyelik aidatı 300 TL olarak belirlenmiştir. Aidat ödemelerinizi dernek merkezimize gelerek yapabilirsiniz.


İzmir Hava Durumu
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 5,8927   5,9033
EURO 6,5652   6,5771
       
Özlü Sözler
İstemek "istiyorum" demek değil, harekete geçmektir. (A.Maurrois)
Sponsorlarımız
Anket
Hedef pazar olarak hangi ülkeler seçilmeli 
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 51
Dün: 86
Toplam: 64940
MOSSHOES AYAKKABI FUARI
 
 

İTO Üyeleri, Moskova Ayakkabı Fuarı’ndan Siparişlerle Döndü


 

Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen “MOSSHOES Moskova Ayakkabı, Çanta ve Aksesuarları Fuarı”na katılan İzmir Ticaret Odası üyeleri yeni siparişler ile İzmir’e döndü. İzmir Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Türkiye’nin Rusya’ya en fazla deri ürünleri ihracatı yapan ülkelerden birisi olduğunu belirterek, “Rusya sektör için çok önemli bir pazar. Üyelerimizin katılımını Oda olarak şemsiye stand ile organize ettiğimiz Moskova Ayakkabı Fuarı’nda da Türk ürünleri büyük ilgi gördü” dedi.

İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Rusya’da deri ürünleri ve ayakkabı pazarının bütün dünyadaki üreticiler için son derece cazip olduğunu belirterek, “Gerek soğuk iklim koşulları gerekse bu tip ürünlerin bir statü sembolü olarak görülmesi nedeniyle Rusya pazarı devamlı büyüyor. Alım gücünün artması da pazarı büyütüyor. Kişi başına yıllık 3 ayakkabı tüketimi ile 2.25 olan dünya ortalamasının çok üzerinde. Sadece ayakkabı pazarı 19 milyar dolara ulaşıyor. Rusya’da tüm deri ürünlerinin ulaştığı toplam büyüklük ise 60 milyar dolar” dedi.

Rusya’nın en fazla deri ürünleri ithal ettiği ülkeler sıralamasında Türkiye’nin 4. ayakkabı ithalatında ise 6. sırada olduğunu belirten Demirtaş, Türkiye’nin en fazla ayakkabı ihracatı yaptığı ülkenin de Rusya olduğunu söyledi. Demirtaş, “Görüldüğü gibi bizim için önemli olan bu pazarda yüksek bir yerimiz var. Ama oran olarak baktığımızda ise yeterli değil. Çünkü Rusya’nın deri ürünleri ithalatında yüzde 60.4 ile en büyük tedarikçi olan Çin, ayakkabı ithalatında da yüzde 64 ile pazar lideri. Buna karşın ülkemiz de dahil tüm ülkelerin Rusya pazarından aldıkları oran yüzde 10’un altında” dedi. Bu oranı arttırmak için, İzmirli üreticilerin Rusya pazarına açılmasına yönelik çalışmalarını desteklediklerini belirten Demirtaş, şöyle konuştu:

20 İZMİRLİ FİRMA İLE ŞEMŞİYE STAND

“İzmir, ayakkabı sektöründe Türkiye’nin en önemli kentlerinden birisi. Çin tehdidini atlatıp, artık kalitede İtalya ile yarışan üyelerimiz var. Üyelerimizi yeni pazarlara taşımak için tüm imkanlarımızı kullanıyoruz. Bu amaçla üyelerimizin 24-27 Mart 2014 tarihleri arasında Moskova’da düzenlenen “MOSSHOES Moskova Ayakkabı, Çanta ve Aksesuarları Fuarı”na katılımı için şemsiye stand organizasyonu düzenledik.120 metrekarelik standımızda 20 üyemiz ürünlerini sergiledi.

Ege Ayakkabı Sanayicileri Derneği de fuar öncesinde ciddi bir hazırlık yaptı. Katılan firmalarla ilgili www.izmirshoes.com isimli bir site kurdu ve siteyi fuardan önce alıcılarla paylaştı. Ziyaretçilere İzmir’i tanıtıcı dokümanlar, incir, Türk kahvesi dağıtıldı.

450 firmanın katıldığı fuarı büyük çoğunluğu Beyaz Rusya, Kazakistan, Rusya ve Ukrayna’dan olmak üzere 12 bine yakın profesyonel ziyaretçi gezdi. Ülkemiz ürünleri büyük ilgi gördü. Üyelerimiz standımızı ziyaret eden toptancı ve perakendeci ziyaretçiler ile sonuca yönelik iş görüşmeleri yaparken, bazı üyelerimiz yeni siparişler alarak yurda döndü.

Üyelerimiz adına başarılı geçen fuar, sektör için Rusya’nın doğru pazar olduğunu gösteriyor. Bundan sonra da Odamız, ayakkabı ve her sektörde yeni pazarlar, yeni müşteriler arayan üyelerimizi fuarlara taşımaya devam edecektir.”


Okunma Sayısı: 472Yazdır

 

 DİĞER HABERLER

Üye Giriş Paneli
E-posta:      
Şifre:        
Şifremi unutum
Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
   
 
Köşe Yazıları
Günlük Gazeteler
Sponsorlarımız