Shoexpo – İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı’nın 42.si 17 -22 EKİM 2017'de fuarizmir'de gerçekleştirilecek.
Duyurular

DOST MARKET'E AYAKKABI BAĞIŞI YAPMAK İSTEYEN ÜYELERİMİZ 0549.614.72.60 veya 436.51.56 numaralı telefonlardan  Genel Sekreterimiz Sibel Hanım ile iletişime geçebilirsiniz.

Destekleriniz için çok teşekkür ederiz.

 


Sayın Üyemiz;

İZMİR TİCARET ODASI '' ELEKTRONİK TİCARET'' EĞİTİMİ Katılımcıların, B2b, B2c Ve C2c Elektronik Ticaret Uygulamaları İle Yeni Pazarlar Ve Potansiyel Alıcılara Nasıl Ulaşabileceğini Ve İnterneti Kendileri Ya Da Firmalarının Kazancını Arttırmak İçin Nasıl Faydalı Bir Araç Olarak Kullanabileceklerini Öğrenecekleri, Bilgisayarlı Sınıflarda Ve Direkt Uygulamalı Olarak Yapılacak Bir Eğitimdir. Amacı, Katılımcıların Firmalarının Sanal Ortamda Görünürlülüğünün Arttırılması Gerçekleştirilebilecek Farklı Uygulamalar, Pazar Araştırması Uygulamaları, Potansiyel Alıcılara Ulaşma, Farklı Coğrafyalardan Rakiplerin İnternet Faaliyetlerinin Araştırılması, İnternet Araçlarını Kullanarak Rakiplerinin Sanal Ortamda Önüne Nasıl Geçecekleri Ve İnternetten Firmaların Reklam, Tanıtım Ve Gelir Aracı Olarak Nasıl Faydalanacakları Konularında Yetkinliklerinin Arttırılmasıdır. Ayrıca Kurulacak Bir Perakende Satış Sitesi İle Gün Geçtikçe Büyüyen Bu Elektronik Ticaret Pazarında Yer Alabilmek İçin Neler Yapılması Gerektiği Adım Adım Katılımcılara Gösterilecektir.

EĞİTİM GÜNLERİ
22-23-24-25-26 Şubat 2015 (5 gün boyunca saat 13:00-18:00)

EĞİTİM ÜCRETİ 350 TL

Detaylı bilgi için www.izto.org.tr web sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

 

 


KOSGEB Başkanı Recep Biçer,   Ülkemizde, yakın coğrafyamızda ve dünyada son dönemde yaşanan olaylar, iç ve dış kaynaklı gelişmeler nedeniyle sıkıntı yaşayan KOBİ’lerimize yönelik olarak ekonomik canlanmanın sağlanabilmesi amacıyla “İşletme Sermayesi Kredi Faiz Desteği” uygulaması planlandığını açıkladı.

Başvurular 19 Aralık’ta Başlıyor

KOSGEB Başkanı Recep Biçer, “İşletme Sermayesi Kredi Faiz Desteği” programı için başvuruların 19 Aralıkta başlatılacak şekilde planlandığını belirterek,  programdan faydalanabilmenin ilk şartının ise KOSGEB veri tabanına kayıtlı beyannamelerinin güncel olması gerektiğini söyledi.

Başkan Recep Biçer, programdan yararlanmak isteyen bütün KOBİ’lerin bir an önce KOSGEB veri tabanına ücretsiz kayıt yaptırmaları gerektiğinin önemle altını çizdi.

KOSGEB Başkanı Recep Biçer, Program kapsamında işletme başına sağlanacak kredi üst limitinin 50.000TL olacağını ve bankalar üzerinden kullandırılacak kredinin faiz oranının tamamının KOSGEB tarafından karşılanacağını belirterek, kredi vadesinin ise, ilk 12 (oniki) ayı ödemesiz, kalanı üçer aylık eşit taksitler halinde geri ödemeli toplam 36 (otuzaltı) ay şeklinde faizsiz olacağını açıkladı.


 
Derneğimizin 8.Olağan Genel Kurul Toplantısı 22 Şubat 2017 Çarşamba günü saat 14.00'de 6121 sk. No:1 K:7/717 Merkez Çarşı Ayakkabıcılar Sit. Işıkkent de bulunan Dernek Binamızda gerçekleştirilecektir.Olağan Genel Kurul Toplantımız çoğunluk sağlanamaması halinde 2 Mart 2017 Perşembe günü saat:14:00'de 6135 Sok. No:5 Kat:2 Işıkkent-İzmir Çıraklık Eğitim Merkezi İZTO Eğitim Salonunda gerçekleştirilecektir.

 24 Aralık 2015 Perşembe günü, saat 9:30'da Çıraklık Eğitim Merkezi İZTO ( Işıkkent) Toplantı salonunda İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın EKREM DEMİRTAŞ ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın AZİZ KOCAOĞLU'nun katılımı ile, 7-10 Mart tarihlerinde yapılacak olan Shoexpo ile ilgili konuların görüşüleceği toplantıya katılımızınızı önemle rica ederiz.
 

 


SHOEXPO 2015 - 38. İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı, 14 – 17 Eylül 2015 tarihlerinde düzenlenecektir.

 


Derneğimize üye olmak isteyen kişi ve kuruluşlar sitenin sola alt kısmında ÜYE BAŞVURU FORM'unu doldurarak egeaysad@gmail..com adresine mail atabilir...


EGEAYSAD 2015 yılı üyelik aidatı 300 TL olarak belirlenmiştir. Aidat ödemelerinizi dernek merkezimize gelerek yapabilirsiniz.


EGEEXPO ULUSLARARASI İKİLİ İŞ GÖRÜŞMELERİ ORGANİZASYONU 17/19 MART 2015 TARİHLERİ ARASINDA ÇEŞME SHERATON OTELDE GERÇEKLEŞECEK...


Egeaysad ithalata ek vergi kararı ve SHOEXPOİZMİR-2015 bilgilendirme toplantısı 19/08/2014 saat 14:00 da çıraklık okulu toplantı salonunda...


Karadağ TIMA-TIME firması B2B görüşmesi için 0232 436 51 56 dan Sİbel hanımdan randevu alınması gerekmektedir. Son başvuru 23/09/2014.


37.İzmir Ayakkabı Çanta ve Aksesuarları 11-14 ARALIK 2014 tarihinde düzenlenecek...
 

57. AYSAF Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı, 3 - 6 Mayıs 2017 tarihleri arasında CNR EXPO Yeşilköy‘de gerçekleşecek.


İzmir Hava Durumu
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 5,3710   5,3807
EURO 6,0755   6,0865
       
Özlü Sözler
İstemek "istiyorum" demek değil, harekete geçmektir. (A.Maurrois)
Sponsorlarımız
Anket
Hedef pazar olarak hangi ülkeler seçilmeli 
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 11
Dün: 88
Toplam: 55264
İzmir Ayakkabıcılık ve Çıraklık Eğitim Merkezi...
 
 

 

Merkezde Yürütülen Programlar


Eğitim merkezimizde; Milli Eğitim müfredatına uygun olarak teorik eğitim ve MEKSA Vakfının uygulamalı pratik eğitim programları verilmektedir.

A) Meslek Programları : Çıraklık-Kalfalık Eğitiminin verildiği meslek eğitimi programları, ustalık belgesi olmayanlara yönelik G-9 Ustalık Belgesi Telafi Eğitimi, İŞKUR ile ortak yürüttüğümüz iş istihdam garantili sayacılık meslek edindirme programları, taban astarı üretimi ile ilgili mesleki eğitim programları,
B) Avrupa Birliği Hibe Programları Projesi : İşsiz gençlerimize ayakkabı imalatında saya dikimi konusunda mesleğimizi öğreterek sektörümüze kalifiye eleman yetiştirebilmek için, AB Hibe projelerinden ”Avrupa Birliği Ayakkabı Saya Dikim Kursu” projesini okulumuz kazanmıştır. Kurs bitiminde bu gençlerimizi, sizlerin yanında işe girmelerini sağlayarak ekonomiye katkısı olan çalışanlar haline getirdik. Bu proje maliyetinin büyük çoğunluğu, AB Hibe Projeleri kapsamında karşılanmakta olup yeni projeler arayışına devam edilmektedir. 
C) Diğer Eğitim Öğretim Faaliyetleri : Okuma-yazma bilmeyenler için 1. Kademe, ilkokul diploması olmayanlar için 2. Kademe okuma yazma programları, İngilizce dil eğitim programı, bilgisayar kullanım kurs programları, meslek içi eğitim programları

 • Okulun yürüttüğü diğer  etkinlikler :
 • Kurslar : Okulumuz binasında; sektör çalışanlarına ve yöre insanına yönelik pek çok dalda kurslar verilmektedir. Söz konusu bu kurslar ticari amaçlı olmayıp, tamamen eğitim ve hizmet amaçlıdır.
 • Okuma Yazması  olmayanlar için  1.Kademe Okuma – Yazma Kursları
 • İlkokul diploması olmayanlar için  2.Kademe Diploma Edinme Kursları
 • Bugüne kadar ustalık belgesi alamamış olanlar için G-9 Ustalık Belgesi Telafi Kursları
 • İŞKUR ile ortak proje çalışması yaparak yürüttüğümüz, Sayacılık Meslek Edindirme Kursları
 • İngilizce Dil Eğitim Kursları
 • Bilgisayar Kullanımı Kursları
 • Çelikli taban astarı Üretim Teknikleri Kursları
 • Monta makinelerinde Saya Kalıba Çekilmesi Teknikleri Kursları
 • Mesleğimizle ilgili çeşitli üniversitelerden gelen öğrencilere staj olanağı ve Mesleki Eğitim Kursları
 • Avrupa Birliği Hibe Programları Projesi Sayacılık Kursları
 • Seminerler : Okulumuz Anfi Salonunda sektör çalışanlarına yönelik pek çok dalda eğitim seminerleri verilmektedir.
 • Bağkur bölge müdürü Necati Çetiner’in ekibiyle katıldığı tanıtım semineri
 • Fuarcılık konuları hakkında eğitim semineri
 • KOSGEB kuruluş amaç ve işlevlerinin tanıtıldığı seminerler
 • Sektör çalışanlarına SSK konularının anlatıldığı seminerler
 • Deri finisajı ve efeklerinde trendler (Ünver Boduroğlu)
 • Pazarlama ve Marka oluşturma faaliyetleri (Ali Doğaner)
 • Ortopedik Ayakkabılar (Dinçer Ünal) 23 Mayıs 2005
 • ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi (C. Öcal Fidanboy) 17 Mayıs 2005
 • Sektörümüzün bugünkü durumu ve geleceği (Jak Galiko)
 • Ayakkabı sektöründe maliyet analizi (Can Gökmen) 15 Haziran 2006
 • Liderlik ve Yöneticilik (Aristofanis Tzailes) 15 Haziran 2006
 • Sosyal ve Kültürel Etkinlikler : Türkiye’de bir ilk olan Ayakkabı ve Ayakkabı imalatında kullanılan El Aletleri müzemiz Sanayi ve Ticaret bakanımız Ali Coşkun tarafından hizmete açılmıştır. Okulumuzun da içinde bulunduğu ve okulumuzun düzenlediği  faaliyetler aşağıdadır.
 • Futbol turnuvaları,
 • Öğrencilerimizin sağlık taramalarından geçirilmesi,
 • Okulumuzun kapalı olduğu dönemlerde taban ve diğer malzemelerin tanıtıldığı Tanıtım Sergileri,
 • İşgüvenliği konularının anlatıldığı eğitim semineri,
 • İmalatta kullanılan bazı malzemelerin kullanım teknikleri hakkında eğitim semineri,
 • İzmir Valisi ve Milli Eğitim Müdürünün de aralarında bulunduğu protokolle mezun olanlara diploma ve sertifika verilmesi törenleri,
 • Araştırme ve Geliştirme Laboratuarı Kurulması : Dış pazarlara açılmakta olan ayakkabı sektöründe,  araştırma ve geliştirmeye gereken önem verilmelidir. Böylece ayakkabıda hem marka olmak, hem de dış pazarlardaki malımızın gerekli tahlilleri ve denetimleri yapılmış olur. Bu nedenle eğitim merkezimizde Araştırma ve Geliştirme Laboratuarı kurulması ile ilgili çalışmalar hızla devam etmektedir.
 • İzleme Değerlendirme
 • Mezunların izlenmesi : Okulumuza devam eden öğrencilerimiz, okul bitiminde genellikle askere gitmektedir. Askerlik dönüşü çoğu gencimiz, ya eski çalıştığı işyerini tercih ederek işe başlamakta veya kendine yeni bir düzen kurmaktadır.
 • Sertifika sınavlarındaki başarıları : İzmir Valimizin aralarında bulunduğu kalabalık bir protokol heyetiyle aşağıdaki kurslara ait sertifikalar törenle sahiplerine verildi.
 • İŞKUR ile ortak yürüttüğümüz Sayacılık Kursunu bitiren 12 kursiyer
 • Ustalık belgesi olmayanlara G-9 Ustalık Belgesi Telafi Kursu için 207 kursiyer
 • Avrupa Birliği Hibe Programları Projesi Sayacılık Kursunu bitiren 82 kursiyer
 • İstihdam oranları : Sektörümüzde çalışanların kayıt altına alındığı bir İnsan Kaynakları Bilgi Bankası kurulmuştur. Burada iş arayanların ve eleman arayanların kayıtları yapılarak istihdam sağlanmaktadır. Böylece gençlerimizin boşta kalmamaları ve çalışma hayatı takip altına alınmıştır.

Okunma Sayısı: 475Yazdır

 

 DİĞER HABERLER

Üye Giriş Paneli
E-posta:      
Şifre:        
Şifremi unutum
Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
   
 
Köşe Yazıları
Günlük Gazeteler
Sponsorlarımız